O firmě

O firmě

Britská společnost NC Engineering se zabývá výrobou stavební, zemědělské a silniční techniky. Byla založena roku 1976 ve městě Hammiltonsbawn ve Velké Británii. Její výrobní závod o rozloze 9 500 m² se nachází 65 km jihozápadně od Belfastu. Výrobky NC Engineering se vyznačují především svou robustní konstrukcí, vysokou kvalitou, spolehlivostí, dlouhou životností a snadno dostupnou servisní sítí. Hlavní výhodou celého výrobního programu je vysoká variabilita a schopnost přizpůsobení výroby přáním a požadavkům zákazníka. Tím se stávají její výrobky velmi oblíbené nejen po celé Evropě.

„Kvalita na prvním místě“

Vyráběné produkty

 • Dumpery jsou stavební stroje, které slouží k přepravě sypkých stavebních materiálů po staveništi. Kolové kloubové dempry se vyrábějí o nosnostech od 1 do 10 tun. Hlavní výhodou jsou nízké provozní náklady a výborná terénní a svahová dostupnost.

 • Cisterny slouží pro aplikaci, čerpání a převoz zemědělských splašků, kejdy, močůvky atd. Jsou nabízeny ve dvou provedeních – s horním plněním a vakuové. Objemové možnosti cisteren jsou od 5 000 do 14 000 litrů.

 • Podvalníky pro převoz lesnické techniky jsou určeny pro přepravu harvestorové techniky, pro jejíž nakládku je nutná velmi nízká a vyztužená ložná plocha. Tyto přívěsy i návěsy se vyznačují zcela novým konstrukčním řešením.

 • Přívěsy pro převoz obilnin se používají k převozu veškerých druhů obilnin, jakými jsou například kukuřice, pohanka, ječmen, žito, pšenice či oves. Vyrábějí se o nosnostech od 10 do 20 tun. Mají speciálně navržený tvar korby tak, aby umožňovala výklop v úhlu větším než 50 stupňů a zajistila tak snadné vyprazdňování přívěsu.

 • Nízkoložné přívěsy se rozdělují dle použití na zemědělské tažené traktorem, rychlost do 40 km/hod, a silniční, které jsou taženy nákladním automobilem do rychlosti 105 km/hod. Jsou určeny k přepravě strojů a materiálu. Zemědělské podvalníky nabízíme v nosnostech od 6 do 30 tun, naopak silniční podvalníky jsou nabízeny o celkové hmotnosti od 10 do 40 tun.

 • Silážní a senážní přívěsy patří mezi moderní vysoce výkonné a spolehlivé zemědělské přívěsy. Používají se při sklizni sena, slámy a siláže. Vyrábějí se o nosnostech od 10 do 20 tun. Snadné vyprazdňování přívěsu je zajištěno díky výklopu větším než 50 stupňů. Tyto senážní a silážní vozy nabízejí velice hospodárné a efektivní řešení - a to nejen při produkci kvalitní senáže, ale třeba i při každodenní dopravě většího množství biomasy do bioplynových stanic.

 • Rozmetadla hnoje umožňují bezproblémové rozmetání všech typů statkových hnojiv, kompostů, chlévské mrvy a průmyslových kalů. Rozmetadla hnoje a mrvy jsou nedílnou součástí technologických linek pro udržení kvality a úrodyschopnosti půdy. Jsou vyráběny v objemech od 7 do 20 m3.

 • Sklápěcí přívěsy mají své využití jak v zemědělství, tak při silniční přepravě. Zákazník si může vybrat z více modelových řad dle druhu přepravovaného materiálu. Tonáž sklápěcích přívěsů se pohybuje v rozmezí od 8 do 25 tun.

 • Nízkoložné návěsy, u kterých je část celkové hmotnosti přenášena na tahač návěsů, nabízejí velkou ložnou plochu a velkou užitečnou hmotnost. Jejichž pomocí lze přepravovat jak standardní, tak nadrozměrný náklad. Jsou uzpůsobeny k přepravě nákladu o celkové nosnosti od 26 do 44 tun.

 • Přídavná zařízení slouží k doplnění nabízeného sortimentu a následnému ulehčení práce. Ať už se jedná o vykusovače siláže, které slouží k rozmělnění materiálu, kalová čerpadla a mixéry, pomocí nichž spolu s rozstřikovači jsou zpracovávány kaly, zametací zařízení, která jsou nabízena v provedení rotačních zametacích vozíků, zametacích a multifunkčních zařízení, a sněhové frézy a pluhy, mající využití především v zimním období.

Díky metodám neustálého výzkumu a vývoje se společnosti NC dostalo četných ocenění za inovativní návrhy, technologii a design. Veškerá přípojná technika je ve standardních rozměrech a všechny použité komponenty jsou od předních evropských dodavatelů. Je zaručena vysoká spolehlivost a životnost těchto výrobků, jakožto i dostupnost servisní sítě. Hlavní výhodou firmy NC Engineering je schopnost přizpůsobit se přáním zákazníka a splnit většinu jeho požadavků. Tím se stávají její výrobky velmi oblíbené po celé Evropě.

Samozřejmostí je možnost návštěvy zákazníků ve výrobním závodě, kde si sami mohou prohlédnout průběh výroby a posoudit technické zpracování výrobků. Společnost NC Engineering se snaží především vyslyšet každé přání zákazníka. Dále se snaží držet i svého hesla – „ Kvalita na prvním místě“, což řadí tohoto výrobce v poměru kvality a ceny mezi špičku daného segmentu.

Výhradním zástupcem firmy NC Engineering pro ČR, SR a Rakousko je česká společnost ELVA PROFI s.r.o.

 • ELVA PROFI s.r.o.
 • Rudolfovská 465/107
 • České Budějovice, 370 01
 • IČO: 26086654
 • DIČ: CZ26086654
 • tel.: +420 774 796 601
 • info@nc-engineering.cz
 • www.elvaprofi.cz
 • www.nc-engineering.cz
 • zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudemv Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 13193

info@nc-engineering.cz / tel: +420 774 796 601